ДЛ «ПАЛОМНИКИ ДО КРАЇНИ СХОДУ»

Раз уж суждено мне было пережить вместе с другими нечто великое, раз уж имел я счастье принадлежать к Братству и быть одним из участников того единственного в своем роде странствия, которое во время оно на диво всем явило свой мгновенный свет… Я собираю всю свою решимость для попытки описать это неслыханное странствие, на какое не отважился ни единый человек со дней рыцаря Гюона…

…Уже здесь, как кажется, я наталкиваюсь на одно из важнейших препятствий к моему повествованию. Те уровни бытия, на которых совершались наши подвиги, те пласты душевной реальности, которым они принадлежали, было бы сравнительно нетрудно сделать доступными для читателя, если бы только дозволено было ввести последнего в недра тайны Братства. Но коль скоро это невозможно, многое, а может быть, и все покажется читателю немыслимым и останется для него непонятным.

(Герман Гессе «Паломничество в страну востока»)

 

Ще до початку створення Об’єднаної Великої Ложі Англії масонство було,  залишається і буде  в подальшому системною організацією.

Так само,  за багато років до фізичного створення Достойної  Ложі «Паломники до країни сходу», Братами-однодумцями (які в подальшому стали її засновниками) проводилась велика і натхненна праця по підготовці центрального регіону України до прийняття істинного світла.

Чимало обласних центрів центральної та східної України бажали створити Достойну Ложу в своєму місті, але волею Великого Будівничого Всесвіту, та завдяки Братам-засновникам, саме у місті Запоріжжя була створена Достойна Ложа № 17 з особливою назвою «Паломники до країни сходу». Багато випробувань та складних ситуацій довелося пережити та побороти  Засновникам Достойної Ложі в своєму «паломництві» задля утворення Достойної Ложі. Вони рухались невеличкими групами, іноді об’єднувалися з іншими та утворювали величезне воїнство. Та бували часи коли кожен з них залишався один, не маючи ні житла ні прихистку. Але,не зважаючи на всілякі негаразди, вони вистояли, підтримуючи та надихаючи один одного для досягнення спільної мети. Завдяки рішучості,  братерській підтримці та допомозі Достойної Ложі «Три колони» , 12 листопада 2016 року  відбулося одразу дві історичні події – вперше в місті Запоріжжя була проведена Генеральна асамблея Великої Ложі України, та заснована Достойна Ложа.

Під час інсталяції Достойної Ложі «Паломники до країни сходу», Великим Майстром України був вручений Патент на проведення праць, який зберігається в Достойній Ложі з моменту інсталяції.

Сьогодні Достойна Ложа «Паломники до країни сходу» активно проводить свої праці на сході міста Запоріжжя у Славу Великого Будівничого Всесвіту, що дає змогу кількісно і якісно розповсюджувати масонське вчення,  роблячи Братів і Світ кращим в масонському розумінні.