Володимир Мусійович Чехівський

Володимир Мусійович Чехівський народився 19 липня 1876 року в селі Горохуватка Київського повіту в родині священика. Навчався в семінарії, в Київській духовній академії, в 1900 році здобуває ступінь кандидата богослов`я. Мав активну політичну позицію, був членом Революційної української партії, потім з неї виникла Українська соціал-демократична робітнича партія, до якої, окрім Чехівського входили відомі українські діячі: Симон Петлюра, Борис Мартос, Володимир Винниченко.

У 1906 році Володимир Чехівський обирається депутатом до першої Державної Думи Російської Імперії, але його знімають з посади і висилають до Вологди. Проте вже в наступному році він повертається в Україну, де з 1908 року працює в м. Одеса, в місцевій «Просвіті». З 1915 був членом масонської ложі «Зірка Сходу», що діяла в Одесі і входила до складу Великого Сходу народів Росії. В Одесі Володимир Чехівський зустрічає революційні події 1917 року.

Після того, як до влади прийшов гетьман Скоропадський, Чехівського призначають керівником департаменту у складі Міністерства релігійних справ, де він працює аж до приходу Директорії УНР.

За нової влади Володимир Чехівський отримує посаду прем’єра щойно створеного уряду. За час його роботи було ухвалено Акт Злуки, розпочато аграрну реформу, почалась робота з відновлення дипломатичних зв’язків. Міжнародна ситуація, яка диктувала свої умови, на той час не була сприятлива для Чехівського, який був явним противником зближення із силами Антанти, яка перебувала на території України для підтримки сил Денікіна, сприймаючи УНР як колишнього союзника Німеччини і тому неохоче йшла на контакт. Зрештою, у лютому 1918 року Чехівський покинув посаду прем’єра.

У Чехівському парадоксально поєднувались і слідування лівій ідеології, і релігійний світогляд. В 1920 році він був керівником Української комуністичної партії (незалежної від більшовиків),  працював викладачем, був активним прихильником розвитку Української православної автокефальної церкви. В 1927 році Чехівський очолює Другий Всеукраїнський собор Української автокефальної церкви.

У період масового терору Радянської влади, лихо не оминуло і Володимира Чехівського. Спочатку, в 1930 році його приговорили до 10 років позбавлення волі, потім в 1936 році додали ще 3 роки, а згодом винесли вищу міру покарання і розстріляли в урочищі Сандармох, Карельської АРСР.

Верховний Суд УРСР 11 вересня 1989 року реабілітував Володимира Чехівського.