Хто такі МАСОНИ?

Тільки певного типу люди можуть бути вільними мулярами (free masons, масонами). Ось чому на протязі багатьох століть Братство ніколи не було масовим. Адже прохач повинен бути чоловіком старшим ніж 21 рік, вільним та доброї слави – так твердить одна з наших Ландмарок, яка ніколи не змінювалась. Він повинен бути доброю людиною з високими морально-етичними якостями. Тому багато прохачів відхиляються в процесі спілкування з ними. Також бувають випадки коли зібрання братів вирішує, що кандидат прийшов занадто рано, йому слід постукати в двері Ложи пізніше, коли пройде час і він буде готовий для цього.

В Масонстві існує кодекс честі і досить жорсткі правила, які регламентують поведінку і життя масонів. Усередині всіх лож світу триває безперервна прихована робота по вихованню Братів, які тільки завдяки своїм невпинним довгостроковим працям стають справжніми масонами. Саме завдяки саморозвитку і впливу масонського світла багато з Братів на протязі людської історії ставали одними з найвидатніших людей світу. Г.Сковорода, І.Франко, М.Грушевський, П.Яблочков  (винахідник електрічної лампи), О.С.Пушкін, А.Сент-Екзюпері, Г.Гессе, Іоганн Вольфганг фон Гете, А.Блок, Б.Франклін, Дж.Вашингтон і багато інших – перелік видатних Братів минулого можна продовжувати майже нескінченно.

Буває так, що під впливом ореолу таємничості і бажанням бути за лаштунками миру, деякі особливо підприємливі профани активно стукають до Ордену. Часом, надаючи велику честь, їх приймають у вигляді якогось авансу, розраховуючи на кращі людські якості, які повинні розвиватись в перебігу всього життя.

Але, навіть будучи радо прийнятими, не знайшовши того, що сподівались знайти, вони розчаровуються і залишають Ложи. Випадкові люди не зможуть надовго затриматися в масонстві, вони його просто не зрозуміють і не відчують повною мірою, при цьому не зможуть опанувати жодну таємницю.

Насправді у ложах збираються і працюють фахівці з різних напрямків діяльності. В усіх країнах однаково –  серед постійних членів лож завжди є держслужбовці, викладачі, лікарі, юристи, військовослужбовці, бізнесмени, підприємці, митці, журналісти, пісменники та інші. Всіх їх об’єднує доброчесність і сердечне прагнення зміцнювати нашу безкорисну Братську любов.